Project news
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 51 common:people_all_forms

Таємна мова підлітків у серіалі «Юнацтво»: це треба знати батькам і вчителям

Date: 4 квітня о 14:23
77 views

Кримінальна драма «Юнацтво» (Adolescence) підкорює серця підлітків і розбурхує шалені глядацькі дискусії. А ще надпопулярному серіалу від Netflix пророкують премію BAFTA. Бо, як виявилося, покоління дорослих не знає або не хоче знати, чим живе сучасна молодь. І поки ми оперуємо старомодним поняттям «булінг», підлітки освоюють«маносферу» і тренд токсичної маскулінності, що межує з мізогінією. Паралельно набирає обертів культура «інцелів». «Та що все це означає?!» — думаєте ви. Розберімося в усьому разом: Освіторія.Медіа досліджує таємну мову підлітків і розшифровує слова, терміни і закодовані емодзі із серіалу «Юнацтво».

У чому суть серіалу «Юнацтво», про що він і для кого

(обережно, є спойлери!)

«Для чого він вам? Він ще дитина!» Ця фраза полонить свідомість, коли ми протягом перших двадцяти хвилин серіалу спостерігаємо, як поліція зламує двері і вривається в будинок 13-річного школяра Джеймі та заарештовує хлопця, який від несподіванки та страху навіть обмочився.

Батько підлітка не може повірити, що його дитина вчинила вбивство, дев’ять разів поспіль ударивши ножем дівчину з паралельного класу Кеті Леонард. Хлопчик не був агресором, булером чи шкільним шибайголовою у класичному сенсі. Можливо, дещо сором’язливий і трохи замкнений — звичайнісінький підліток. Та й родина не здавалася «проблемною» — батько цілу ніч працював на малооплачуваній роботі в їхньому маленькому містечку, щоб забезпечити родину.

Джеймі в присутності батька допитують у дільниці, а згодом супроводжують до психіатричної лікарні. Правоохоронцям, психологу та юристам належить розплутати клубок загадкових обставин кривавого вбивства. Обставини злочину не такі прості, як могло спершу показати відео з парковки, де загинула Кеті. Тим паче, що від самого початку підліток заперечує провину.

Серіал варто подивитися батькам, учителям і всім, хто виховує молодь, хоча б для того, щоб бути в курсі нових «трендів» кібербулінгу та зрозуміти, що вплив соціальних мереж може бути смертоносним. За прикладами в Україні далеко ходити не треба: 11 березня 2025 року в Івано-Франківську пролунали вибухи. Це був теракт, який руками українських підлітків (https://suspilne.media/ivano-frankivsk/974861-v-ivano-frankivsku-ogolosili-pidozru-pidlitku-za-vcinenna-teraktu-11-berezna/) організували російські спецслужби, дистанційно підірвавши молодих людей 15 та 17 років.
 

Цифровий світ, про який ми не знали: кожен символ має значення

Психологи запекло дискутують: цей серіал більше про підлітків чи про глобальну кризу батьківства? (Розбір серіалу із психологом читайте в наступному матеріалі Освіторія.Медіа). Так чи інакше — сприйняття серіалу «Юнацтво» поляризоване. Хтось каже, що «ледь продирається крізь епізоди», а хтось «заковтує» весь сезон за вечір. Залишається дещо спільне: стрічка шокує, а ефект від перегляду схожий на обливання крижаною водою. «Ми й справді настільки далекі від розуміння наших дітей?» — хапаються за голову дорослі.

Схоже, що так. Батьки і вчителі зовсім не здогадуються, що сучасні підлітки використовують арсенал смайликів в інтернеті зовсім не так, як ми з вами. І якщо міленіали створювали «таємну мову», записуючи її символи на папірцях і передаючи з рук у руки «обраним», то зумери послуговуються зашифрованою мовою емодзі. Щоб обмінюватися думками чи глузувати з когось, достатньо одного-єдиного смайлика.
 

Топ «таємних емодзі» та знакових фраз із серіалу «Юнацтво», про які варто знати; Глибинні сенси «Юності»: діти зростають жахливо самотніми у цифровому світі про все це ви можете дізнатися детальніше перейшовши за посиланням https://osvitoria.media/experience/manosfera-intsely-i-zakodovani-smajlyky-vyvchayemo-tayemnu-movu-serialu-yunatstvo/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR3Ul56s7v_T2pxbZMnvGZmeJyUbRTx54ywI67or49GTQoTkPcYzJJGK15s_aem_NeyiLSs4TP215iq7P75mcg 

Comments:
Only authorized users can leave comments.